لیگ قهرمانان: PSG و Basaksehir برای تکمیل بازی پس از پیروزی نژادپرستی به حالت تعلیق درآمدند

هنگامی که سباستین کولتسکو ، داور چهارم رومانیایی ، به نظر می رسد پیر وبو ، دستیار مربی کامرونی Basaksehir ، پیر سیاه را به عنوان “سیاه” یا در زبان رومانیایی “نفی” توصیف کند ، هر دو تیم زمین را ترک کردند.

لیگ قهرمانان: PSG و Basaksehir برای تکمیل بازی پس از پیروزی نژادپرستی به حالت تعلیق درآمدند

بازیکنان پاری سن ژرمن و استامبول باشاكشیر پس از مشاجره بین بازیکنان ترکیه و داور چهارم در جریان بازی فوتبال گروه H قهرمانان لیگ قهرمانان اروپا بین پاری سن ژرمن و استامبول باشاخ شهیر در ورزشگاه Parc des Princes پاریس زمین را ترک می کنند. AP

پاریس: پاری سن ژرمن و استامبول باشاكشیر روز چهارشنبه آماده شدند تا مسابقه لیگ قهرمانان خود را كه 24 ساعت زودتر به حالت تعلیق درآمده بود ، به پایان برسانند.

هنگامی که سباستین کولتسکو ، داور چهارم رومانیایی ، به نظر می رسید پیر وبو ، دستیار مربی کامرونی Basaksehir ، “سیاه” یا به زبان رومانیایی “منفی” توصیف کند ، هر دو تیم در پارک دو پرنس پاریس زمین را ترک کردند.

بازی گروهی در ساعت 14 GMT به وقت متوقف خواهد شد ، در دقیقه 14 با مجموعه ای متفاوت از مقامات.

اظهارات این مقام با انتقاد از سوی بازیکنان بساک شهیر و پی اس جی روبرو شد ، کیلیان امباپه ، مهاجم فرانسوی ، که نقش برجسته ای در بحث داغ روی صفحه لمسی داشت ، با نوشتن توییت “به نژادپرستی نه بگویید”.

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه ، که گفته می شود از نزدیکان صاحبان باشاک شهیر است ، در توئیتر خود نوشت که “اظهارات نژادپرستانه را به شدت محکوم می کند” ، در حالی که وزیر ورزش فرانسه ، روکسانا ماراچینئو ، متولد رومانی ، “تصمیم تاریخی” بازیکنان را ستود.

جولیانو ، هافبک باشاکشهیر به رسانه های برزیل گفت: “(این نظر) بسیار واضح بود ، بسیاری از مردم از جمله مربی ما شنیدند. این باعث افتضاح بود.” ما به عنوان یک تیم و یک گروه تصمیم گرفتیم اعتراض کنیم زیرا این غیر قابل قبول است. نژادپرستی باید پایان یابد. “

این ردیف بعد از اینکه کارت قرمز به وبو نشان داد ، شعله ور شد. میکروفون های تلویزیونی در استادیوم خالی Parc des Princes – مسابقات بدون تماشاگر در حال انجام است کووید -19 محدودیت ها – سپس یک وبو خشمگین را بارها و بارها س askingال کرد که چرا اصطلاحی نژادپرستانه برای توصیف او استفاده شده است.

در تبادل نظر بین تیم داوری تمام رومانیایی ، کولتسکو گفت: “آن سیاه پوست در آنجا. این امکان وجود ندارد. برو او را شناسایی کن. آن مرد ، سیاه پوست.”

شنیده می شود Demba Ba ، مهاجم سنگالی Basaksehir ، به عنوان بازیکن تعویضی برای تیم میهمان ، در حالی که با این مقام به انگلیسی تظاهرات می کند ، می گوید: “وقتی شما از یک مرد سفیدپوست نام می برید ، هرگز نمی گویید” این مرد سفیدپوست “، فقط می گویید” این پسر ” ، پس چرا وقتی از یک مرد سیاه پوست نام می برید می گویید “این مرد سیاه پوست؟”

‘نه به نژادپرستی’

هیئت حاکمه فوتبال اروپا یوفا قول “تحقیق دقیق” را داد.

گابریل آتال ، سخنگوی دولت فرانسه ، همه نژادپرستی در ورزش را محکوم کرد و “همبستگی” نشان داده شده توسط هر دو تیم را تحسین کرد.

ریو فردیناند ، مدافع سابق منچستر یونایتد و انگلیس و حالا کارشناس تلویزیون ، در این باره گفت BT Sport: “من فکر می کنم ما در یک نقطه اوج آزار دهنده قرار داریم. یک هفته نمی گذرد بدون حادثه ای که شامل مسابقه شود.

“بازیکنانی که بیرون می روند یک گام در مسیر درست است ، اما نمی توان فقط آنها را به آنها واگذار کرد.”

برادر فردیناند آنتون در سال 2012 هنگامی که جان تری بازیکن چلسی به سو ab استفاده نژادی از او در جریان یک مسابقه در انگلیس متهم شد ، در یک حادثه مشهور درگیر شد.

بسیاری از ورزشکاران از زمان اعتراضات Black Lets Matter در سراسر جهان به علت درگذشت جورج فلوید هنگام دستگیری در مینیاپولیس در ماه مه ، در برابر نژادپرستی موضع محکمی گرفته اند.

باقیمانده بازی بازی دنی مكلی از هلند بود. سایر مقامات هلندی و لهستانی خواهند بود. آنها جایگزین اودیو هاتگان ، داور رومانیایی ، دو دستیار وی و کولتسکو می شوند.

رئیس قهرمانان ترکیه گفت تیمش تا زمانی که داور چهارم درگیر باشد ، از شروع مجدد بازی امتناع می ورزد.

گوکسل گوموشداگ به کانال تلویزیونی ترکیه گفت: “مقام چهارم از کلمه” سیاه “در مقابل همه استفاده کرد. TRT Spor.

باشاک شهیر با توئیت “نه به نژادپرستی # احترام” همراه با عکس آرم ضد نژادپرستی یوفا ، به این حوادث پاسخ داد.

پیام توسط PSG بازتوییت شد.

قهرمان فرانسه گفت: “همه انواع نژادپرستی با ارزش های پاری سن ژرمن ، رئیس باشگاه ، کارکنان و بازیکنان مغایرت دارد.”

بدون در نظر گرفتن نتیجه مسابقه ، PSG پس از پیروزی 3-2 منچستر یونایتد در آلمان در مرحله یک هشتم نهایی از گروه H ، صعود کرده است.

با این حال ، PSG برای پیروزی در بالای گروه بالاتر از تیم آلمان ، باید در این بازی پیروز شود.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.