Wicketkeeper-batsman Parthiv Patel اعلام بازنشستگی از هر نوع بازی می کند

دهلی نو: Parthiv Patel ، یکی از جوانترین کسانی که در 17 سالگی کریکت تست برای هند بازی کرده است ، روز چهارشنبه اعلام کرد که از همه اشکال بازی کناره گیری می کند.

پارتيو 35 ساله در بيانيه ای درباره مقام خود گفت: “امروز ، من از بازنشستگی از هر نوع کریکت بازنشسته می شوم و در حالی که پرده های این سفر 18 ساله کریکت را پایین می آورم ، احساس می کنم از خیلی ها سنگین ترم.” حساب توییتر و اینستاگرام.

نوزادی چهره پارتيو ، که اولين تست خود را با هدايت Sourav Ganguly ، در سن 17 سال و 153 روز انجام داد ، 65 بازي بين المللي براي اين کشور انجام داد که شامل 25 تست ، 38 تست ODI و دو T20I بود.

خفاش چپ دست تقریباً 1700 دویدن (1696) فرمت را با 934 اجرا (شش نیم قرن) با طولانی ترین قالب به ثمر رساند.

در ODI ، او 736 دوش با چهار نیم قرن و بالاترین امتیاز 95 به دست آورد. او 72 اخراج در تست ها را تحت تأثیر قرار داد ، که شامل 62 گیر و 10 استامپ است.

پارتيو در اوايل سال 2002 و پس از بازي در هندوستان A در آفريقاي جنوبي و حتي قبل از اينكه براي اولين بار در جنجال رنجي حضور داشته باشد ، به صحنه اعزام شد.

“پارتيو” بيشتر اظهار داشت: “BCI اعتماد به نفس و ايمان فراواني نسبت به پسر 17 ساله اي نشان داد تا براي هند بازي كند.

در واقع ، او اولین جام رنجی خود را پس از حذف از تیم هند در سال 2004 به دلیل دستکش زیر دست در تورهای استرالیا و پاکستان ، بازی کرد.

عکس پرونده Parthiv Patel.  خبرگزاری فرانسه

عکس پرونده Parthiv Patel. خبرگزاری فرانسه

او از همه کاپیتان ها و “به ویژه دادا” با اشاره به رئیس BCCI Sourav Ganguly سپاسگزار بود.

هنگامی که Mahendra Singh Dhoni وارد صحنه شد ، درست مثل سایر دستکش ها ، Parthiv نیز مجبور شد بازی دروازه را انجام دهد و از نگه داشتن دروازه بان دوم راضی باشد و در بعضی مواقع به عنوان یک بتسمن متخصص بازی کند.

او خود را به عنوان یک ضربه گیر افتتاحیه در کریکت توپ سفید کشف کرد و به این ترتیب او در طول دومین آمدن خود چند بازی ODI برای هند بازی کرد اما فرصت ها بسیار کم بود.

با این حال ، پارتیف مانند یک ورزشکار واقعی همیشه پذیرفته بود که نمی تواند دهونی را بخاطر حضور ملی پراکنده خود مقصر بداند زیرا هم او و هم دینش کارتیک فرصت داشتند جای خود را قبل از دهونی ثابت کنند.

اما او یک افسانه داخلی شد و قبل از بازنشستگی ، 194 بازی حیرت انگیز درجه یک را انجام داد که در آن 11240 دوش را با 27 صدها امتیاز به طور متوسط ​​43 امتیاز کسب کرده بود.

به آن اضافه کنید ، 194 بازی لیست A و 204 بازی T20 ، Parthiv طولانی مدت بود اما فقط Dhoni چند سال پیش به عنوان مجری جلوتر بود.
اما Parthiv در 13 دوره گذشته در بسیاری از تیم های IPL ، از جمله سرخپوستان بمبئی ، Chennai Super Kings ، Royal Challengers Bangalore بازی کرد. احتمالاً عدم دریافت بازی در این نسخه IPL برای RCB در مورد وی تعیین کننده بوده است.

وی گفت: “من می خواهم از حق امتیاز IPL و صاحبان آنها كه مرا بخشی از تیم های خود ساخته و به خوبی از من مراقبت می كنند تشكر كنم.”

رهبر طولانی مدت تیم گجرات رانجی ، بهترین ساعت او مطمئناً کاپیتانی ایالت خود برای پیروزی برتر جام رنجی در فصل 17-2016 خواهد بود.

این پارتیف بود که با رهبری و توانایی خود در شناسایی استعدادها ، گجرات را از یک تیم داخلی سطح متوسط ​​به یکی از بهترین های کشور تبدیل کرد.

فراموش نکنم ، او هند و یکی از اولین سرباز پرتاب سریع جهان ، جاسپریت بومرا ، در سطح بزرگسالان در دوره جام سید مشتاق علی در سال 2013 بود که در آن تصور می کرد هندی های بمبئی انتخاب می شوند.

در حالی که از سیستم خارج می شد ، فرد سلطنتی با دستکش روبرو گفت: “من احساس آرامش می کنم که بازی را در واقعی ترین احکام خود با وقار و روح بازی و از همه مهمتر با رفاقت عالی انجام داده ام.

“همانطور که من یک مرد مغرور را دور می کنم ، و آرزوهای خود را بیش از آنچه که فکر می کردم برآورده کرده ام ، امیدوارم که با این فکر به یاد بیاورم و حمایت شما را برای کارهای آینده ام پیدا کنم.”