کاشت مو در بیماران لوپوس

کاشت مو در بیماران لوپوس

آیا بیماری لوپوس دارید و فکر میکنید کاشت مو برای شما مناسب نیست؟ ریزش مو و طاسی سر، شما را نگران کرده است؟ امروزه کاشت مو در بیماران لوپوس از جمله قابل تاملترین موضوعات در زمینه مو است. جالب است بدانید راه های درمانی بسیاری برای بیماری های مختلف کشف شده است و درمان ریزش مو یکی از آن هاست.

اگرچه این عارضه در بسیاری از افراد با برخی داروها و لوسیون ها کنترل می شود، این شرایط برای بیماران لوپوس متفاوت است. درمان ریزش مو در این بیماران نیاز به توجه خاصی دارد که در ادامه به آن میپردازیم.

 

اگر شما هم به علت ابتلا به بیماری های خود ایمنی از ریزش حجم زیادی از موهایتان رنج میبرید، پیشنهاد میکنیم این مطلب را تا انتها بخوانید. ما در این مقاله قصد داریم، تمام نکات لازم در مورد کاشت مو در بیماران لوپوس را شرح دهیم.

آیا امکان کاشت مو در بیماران لوپوس وجود دارد؟

حتما میدانید لوپوس یک بیماری خود ایمنی است. این بیماری علاوه بر عوارض عمومی و اختصاصی، درگیری های شدید پوستی را نیز شامل میشود؛ ریزش مو یکی از آنهاست. این عارضه باعث کاهش اعتماد به نفس و درگیری ظاهری افراد میشود.

فرد مبتلا به علت بیماری های پوستی و حساسیت بالای پوست مایل به درمان ریزش مو است، اما متاسفانه کاشت مو برای آن ها مخصوصا بدون نظر پزشک متخصص خطرآفرین است. این مشکل در بسیاری از آقایان و خانمها رایج است؛ اما باید بدانیم در عصری زندگی میکنیم که راههای درمانی بسیاری برای ریزش مو کشف شدهاند.

به طور کلی کاشت مو در بیماران لوپوس دوام زیادی ندارد. اما روشهای ترمیم موی مصنوعی، راهکار بسیار خوبی برای بازگرداندن اعتماد به نفس به این افراد است.

راهکارهای درمانی مناسب به جای کاشت مو در بیماران لوپوس

افراد مبتلا به لوپوس برای برخورداری از موهای طبیعی و ظاهری زیبا بهتر است از روش های طبیعی استفاده کنند؛ این روش ها نقاط خالی سر بیماران را میپوشانند. برخی از این راهکارها شامل مواردی هستند که در ادامه برای شما شرح خواهیم داد.

استفاده از تکنیک پیوند مو

برای درمان ریزش دائمی موها در صورت فعال نبودن بیماری لوپوس، پیشنهاد میشود از پیوند مو استفاده کنید. این شیوه به کمک این بیماران می آید و بسیاری از معضلات مربوط به از دست دادن موها را برطرف می کند. از آنجایی که ممکن است با توجه به نوع بیماری و شرایط بدنی افراد امکان کاشت مو برای چنین متبلایانی کمتر باشد، بهتر است از سایر تکنیک های رایج بهره ببرند.

 

کاشت مو

در صورتی که بیمار در فاز فعال بیماری لوپوس قرار دارد، درمان دارویی باید ادامه پیدا کند. در این حالت بیمار باید تحت مراقبت قرار بگیرد و امکان کاشت مو را ندارد. به همین سبب لازم است چنین افرادی برای کاشت مو همواره با پزشک خود در این خصوص مشورت کنند.

پروتز مو

در این روش متخصص شبیه ترین موهای مصنوعی از نظر جنس، رنگ و ضخامت به موهای طبیعی فرد مبتلا را انتخاب می کند. سپس با روش های مختلفی مانند چسب، گره و گیره های مخصوص، موها را به شبکه ای مشابه پوست سر متصل می کند. استفاده از پروتز مو برای بیماران لوپوس مقرون به صرفه و موفق ترین روش درمانی ممکن است.

به متخصص برق موتور MI16 نیاز دارم - هیگر
خواندن مطالب جدید

در این بخش به راهکارهای طبیعی که به جای کاشت مو در بیماران لوپوس استفاده می شود اشاره کردیم. اما ممکن برای شما این سوال پیش آید که بهترین روش کاشت مو کدام است؟

بهترین روش درمان ریزش مو در بیماران لوپوس

طبیعتا زمانی که در مورد یک روش درمانی اطلاعات بیشتری کسب کنید، انتخاب هوشمندانه تری خواهید داشت. در حالت کلی روش پروتز مو، مشابه کاشت مو است. با این تفاوت که موهای طبیعی انسان به جای قرارگیری روی پوست سر، روی پایه بیس پروتز متصل می شوند.

 

امروزه به علت استفاده از بانک مو و روش های غیر جراحی، پروتز مو مورد پسند افراد مبتلا به لوپوس واقع شده است. پروتز مو مناسب ترین گزینه به جای کاشت مو در بیماران لوپوس محسوب می شود؛ اما علاوه بر نکات مثبت زیادی که دارد، باید نکات منفی را هم در نظر بگیریم. در ادامه به بررسی معایب و مزایا در پروتز مو می پردازیم.

معایب و مزایای پروتز مو برای بیماران لوپوس

اگرچه کاشت مو در بیماران لوپوس امکان پذیر نیست، پروتز مو راهکار مشابه کاشت مو برای چنین افرادی  محسوب می شود. این روش درمانی مزایای بسیاری دارد؛ اما هر روش درمانی دارای معایبی نیز خواهد بود. در ادامه به بررسی فواید و معایب درباره پروتز مو می پردازیم.

استفاده از پروتز مو در بیماران لوپوس چه نکات مثبتی دارد؟

مزایای استفاده از پروتز مو بیشتر از معایب آن است. اگر به دنبال کاشت مو در بیماران لوپوس هستید، قبل از استفاده از این روش با مزایای پروتز مو به صورت دقیق تری آشنا شوید. سپس بدون هیچ نگرانی از داشتن موهایی پر پشت لذت ببرید. در ادامه با نگاه دقیقتری به بررسی نکات مثبت در این زمینه میپردازیم.

نتیجه فوری در مدت زمان کوتاه

یکی از مهمترین مزایای استفاده از پروتز مو در فرد مبتلا به بیماری لوپوس نتیجهگیری در زمان کوتاه است، چون نتایج این روش کاملا آنی است. شما در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه خواهید رسید.

عدم نیاز به عمل جراحی

مزیت دیگر پروتز مو عدم نیاز به جراحی است؛ پس نگران آن نباشید. به علت عدم استفاده از بخیه، افراد مبتلا به لوپوس به هیچ عارضه ای دچار نخواهند شد.

انجام فعالیت های روزانه بدون محدودیت

پروتز مو این امکان را به افراد مبتلا میدهد که بدون محدودیت کارهای روزانه خود را انجام دهند؛ مانند ورزش، شنا کردن، حمام کردن و خوابیدن.

کم هزینه بودن

افراد مبتلا به لوپوس سالانه هزینه های درمانی زیادی را به علت بیماری لوپوس متحمل می شوند. استفاده از پروتز مو اگرچه دائمی نیست، فرد مبتلا با کمترین هزینه از مزایای آن بهرهمند می شود.

عدم نیاز به مصرف دارو

پروتز مو این امکان را به افراد می دهد که بدون محدودیت از آن استفاده کند؛ به جز در مواردی که فرد مبتلا به لوپوس نسبت به ماده به کار رفته در پروتز حساسیت نشان دهد؛ البته این واکنش بسیار نادر است. با کمک این روش سلامت بیماران لوپوس را تضمین میشود؛ زیرا بیشتر آنها گیاهی و ضد آلرژی هستند.

کشتی گیران معترض به راهپیمایی مسالمت آمیز تا ساختمان جدید مجلس ادامه دهند
خواندن مطالب جدید

برگشت پذیری

ما میدانیم هر روش زیبایی ممکن است صرف نظر از نکات مثبتی که دارد، نتیجه دلخواه را به ما ندهد. روش پروتز مو این امکان را به فرد بیمار میدهد که اگر نتیجه رضایتبخش نبود، به شرایط قبلی خود بازگردد. به همین سبب یک گزینه عالی برای افرادی است که در اثر بیماری لوپوس موها و ظاهر زیبای خود را از دست داده اند.

برخورداری از ظاهری کاملا طبیعی

طبیعی به نظر رسیدن نتیجه، برای فردی که دارای ریزش مو است اهمیت زیادی دارد. بر همین اساس کلینیک رویان سلامت برای ترمیم مو از موهای طبیعی استفاده می کند که روی پایه هایی مشابه با ساختار پوست سر انسان نصب شده اند. شما این فرصت را دارید موهای جدیدتان را به دلخواه اصلاح کنید و مانند موهای طبیعی به آن مدل و حالت دهید.

استفاده از پروتز مو در بیماران لوپوس چه نکات منفی دارد؟

پروتز مو یکی از محبوب ترین راهکارهای درمانی بین بیماران لوپوس است. بهتر است مسئله منع کاشت مو در بیماران لوپوس را جدی بگیرید و پیش‌از اقدام برای این کار حتما با پزشک و متخصص خود مشورت کنید! در حالت کلی میتوان به این موضوع اشاره کرد که پروتز مو معایب زیادی ندارد؛ با این حال در ادامه به بررسی نکات منفی در این روش میپردازیم.

راه حل موقت

پروتز مو در افرادی که دارای بیماری لوپوس هستند، ماندگاری چندانی ندارد. باید بدانید این روش موقتی است و برای زمان کوتاه میتوانید موهایتان را به این روش ترمیم کنید.

قیمت زیاد برخی مدل ها

برخی از مدلهای پروتز مو با توجه به مدل و موی انتخابی قیمت زیادی دارند و بسیاری از افراد امکان استفاده از این روش را ندارند. به همین سبب همین قیمت های بالا از جمله معایب این روش به حساب می آیند.

بوی نامناسب

مورد بعدی که در این مطلب برای شما معرفی میکنیم بوی نامناسب برخی از پروتزهاست. در صورتی که پروتز مو به طور منظم شسته نشود، بوی نامناسبی میگیرد که آزاردهنده است. به همین دلیل پس از استفاده از این پروتزها حتما نسبت به این مسئله توجه ویژه ای داشته باشید.

 

پس از این که به بررسی معایب و مزایای استفاده از این روش پرداختیم، حال می توانید آگاهانه تصمیم بگیرید. پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام با پزشک پوست و موی خود مشورت کنید. در نهایت، بعد از اطمینان از انجام پروتز مو، یک متخصص ترمیم موی باتجربه را برای انجام این کار انتخاب کنید.

برای ماندگاری بیشتر پروتز مو چه مراقبت هایی لازم است؟

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید، نحوه استفاده و مراقبت از پروتز مو است. زیرا مراقبت صحیح از پروتز مو باعث ماندگاری بیشتر آن میشود. در ادامه راهکارهای مهم برای ماندگاری بیشتر پروتز مو را برای شما شرح میدهیم.

  1. عدم استفاده از نرم کننده

یکی از نکاتی که در مورد مراقبت از پروتز مو همیشه باید بدانید، استفاده نکردن از نرم کننده است. زیرا نرم کننده باعث خراب شدن پایه های پروتز می شود. در صورت استفاده از آن بهتر است که با پایه پروتز مو برخورد نداشته باشد.

  1. شنا
سلتیکس پس از زدن سبد ثانیه آخر برای اجبار بازی 7 مقابل هیت به تاریخ سازی نزدیک شد
خواندن مطالب جدید

افرادی که پروتز مو را انجام داده اند میتوانند به راحتی به استخر بروند و شنا کنند. اما نکته قابل توجه، استفاده از کلاه هنگام شناست. کلر موجود در آب باعث خرابی آن میشود؛ پس پیشنهاد می کنیم در صورت شنا حتما از کلاه استفاده کنید.

  1. سشوار و صاف کردن مو

سشوار و صاف کردن بیش از اندازه مو، باعث خرابی و کم شدن دوام پروتز خواهد شد. به همین سبب جدا از انجام آن خودداری کنید.

  1. نور آفتاب

شما به راحتی میتوانید پروتز مو را در هر مکان و زمانی استفاده کنید؛ ولی نور آفتاب برای مدت طولانی به پروتز آسیب میزند. بهتر است برای ماندگاری بیشتر آن در روزهای آفتابی از کلاه استفاده کنید.

  1. حرکات ورزشی سنگین

یکی از نکات مهم هنگام استفاده از پروتز، عدم انجام ورزش های سنگین است. برای ماندگاری بیشتر پروتز بهتر است زمانی که به باشگاه میروید حرکات سنگین انجام ندهید.

 

  1. رعایت بهداشت

لازم است برای دوام بیشتر پروتز مو به طور منظم موهای خود را شستشو دهید و آن را تمیز نگاه دارید.

 

  1. استفاده از برس و شانه مناسب

موهای شما مانند قبل پرپشت نیستند؛ بهتر است برای دوام بیشتر آن از برس نرم استفاده کنید. استفاده از شانه هایی که دانه درشت دارند برای شانه کردن پروتز مو گزینه خوبی است.

اکنون همه نکات لازم درباره مراقبت های پروتز مو را بررسی کردیم. پروتز مو یک روش جدید و مشابه کاشت مو در بیماران لوپوس است؛ اما هنوز بسیاری از افراد وجود دارند که اطلاعات کافی در مورد خرید پروتز مو ندارند. بهتر است قبل از خرید چند نکته را در نظر بگیرید.

سوالات متداول

در ادامه قصد داریم شما را با پاسخ سوالاتی آشنا کنیم که شاید از جمله دغدغه های فکری افرادی است که با این بیماری مزمن دست و پنجه نرم می کنند.

آیا امکان کاشت مو در بیماران لوپوس وجود دارد؟

افراد مبتلا به لوپوس به علت حساسیت شدید و بیماریهای پوستی از انجام کاشت مو منع شدهاند و ممکن است برای آن ها خطرآفرین است. بنابراین بیماران لوپوس برای کاشت مو برای رشد مجدد موهای خود بهتر است در این خصوص با پزشک متخصص خود مشاوره کنند؛ سپس در این خصوص تصمیم گیری کنند.

در بیماران خودایمنی مانند لوپوس کاشت مو انجام میشود؟

لوپوس یک بیماری خودایمنی است و در سیستم ایمنی بدن اختلال ایجاد میکند. یعنی سیستم ایمنی بدن به بافت های خودی آسیب وارد میکند. علاوه بر آن افراد مبتلا به لوپوس درگیر بیماریهای پوستی نیز هستند؛ بنابراین انجام عمل کاشت مو برای این عزیزان موثر نخواهد بود.

برای درمان ریزشمو در بیماران لوپوس چه راهکاری پیشنهاد میشود؟

پیشنهاد میشود افراد مبتلا به بیماری لوپوس با استفاده از روشهای طبیعی و آسان، ریزش موهای خود را درمان کنند. علاوه بر آن برای بیماران لوپوس امکان انجام راهکاری مشابه کاشت مو به نام پروتز مو نیز وجود دارد.