اتخاذ یک ورزش خاص بین شرکت کنندگان بخش خصوصی و دولتی به توسعه ورزش در هند کمک می کند – اخبار ورزشی، فرست پست

اتخاذ یک ورزش خاص بین شرکت کنندگان بخش خصوصی و دولتی به توسعه ورزش در هند کمک خواهد کرد

PK Jha، دبیر مشترک، @YASMinistry به میزگرد Y20 در مورد “مشارکت بخش عمومی و خصوصی برای توسعه ورزش در هند” می پردازد. اعتبار تصویر: Twitter/@ficci_india

در گذشته‌ی نه چندان دور، یکی از مواردی که در ورزش بسیار مورد بحث قرار گرفته، سیستم حمایت از ورزشکاران هندی بوده است. در حالی که در یک طرف طیف، حمایت بخش دولتی است که در سال های اخیر در هند چندین برابر شده است، سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی نیز وجود دارد که نقشی محوری در توسعه اکوسیستم ورزشی پایدار ایفا می کند.

علاوه بر این، برای توسعه اکوسیستم ورزشی، یکی از نکات کلیدی که نیاز به توجه دارد، بهره برداری از استعدادهای عظیمی است که در کشور وجود دارد. و این یکی از نکات کلیدی بحث در چند سال گذشته بوده است – استعدادیابی و کار بر روی آنها.

پیشرفت‌ها و زمینه‌های زیادی برای مشارکت بخش خصوصی در توسعه ورزش وجود دارد. در حال حاضر بیشتر موارد در ورزش مورد حمایت دولت است. و نیاز به بازیکنان خصوصی وجود دارد که وارد عمل شوند و آنها می توانند توسعه ورزش را نیز برای کمک اتخاذ کنند. این می تواند پایه حمایت CSR برای توسعه مردمی نیز باشد. PK Jha، دبیر مشترک (توسعه)، وزارت امور جوانان و ورزش، در جریان میزگرد Y20 با محوریت موضوع توسعه ورزش، گفت: در حال حاضر، جنبه اصلی که نیاز به پرداختن دارد، شناسایی استعدادها و پیشاهنگی در سطوح پایه است.

در حالی که حمایت از بخش خصوصی و دولتی یکی از جنبه های موضوع است، دریافت آموزش و زیرساخت مناسب در بخش ورزش نیز بسیار مهم است.

«اگر باید زیرساخت ایجاد کنیم، ارتباط با یک مؤسسه آموزشی راه مناسبی برای بررسی است. یک ورزش، یک شرکت بزرگ را انتخاب کنید و بعد مثلاً با ده مدرسه کار کنید. آن ورزش را بپذیرید و سپس به شما نتیجه خواهد داد. دولت فعلی از چنین طرح هایی بسیار حمایت می کند. آمیت بالا، رئیس مشترک FICCI Sports، گفت: اگر بتوانیم از مؤسسات آموزشی استفاده کنیم، این باید نقطه شروعی برای ایجاد زیرساخت ها و همچنین ارائه مربیان مناسب به ورزشکاران جوان باشد.

وقتی نوبت به یافتن استعدادها و ایجاد یک اکوسیستم قوی می رسد، به طوری که خط لوله خشک نمی شود، هند همچنین دارای سازمان های معیاری مانند BCCI بوده است که در طول سال ها اطمینان حاصل کرده اند که سیستم کریکت هند استانداردها را تعیین می کند. در سطح جهانی. اشوک مالهوترا، بازیکن سابق کریکت هند، معتقد بود که توانایی بازاریابی یک ورزش و ایجاد مسئولیت پذیری به اکوسیستم ورزشی کمک می کند.

“باید به دلیل نحوه بازاریابی این ورزش از کتاب بازی BCCI چشم پوشی کرد. چرا IPL خوب عمل کرده است، زیرا به خوبی به بازار عرضه شده است، و شخص باید این کار را انجام دهد. در کشور ما، شرکت های خصوصی زیادی وجود دارند که از ورزش یا حتی دولت های ایالتی مانند اودیشا حمایت می کنند. من مطمئن هستم که ایالت های دیگر نیز وارد می شوند. ورزش اکنون نمایانگر چشم‌انداز بسیار بزرگ‌تری است و ما به حمایت بخش خصوصی نیز نیاز داریم.» کریکت باز سابق گفت.

مانجوشا کانور، هنرپیشه بدمینتون اضافه کرد که برای سیستم‌های پشتیبانی در همه سطوح مهم است که به همان اندازه قوی باشند.

“لایه های زیادی در سیستم وجود دارد. بازیکن خصوصی و عمومی باید در چه لایه ای وارد شود، در سطح متوسط ​​باشد یا پایه؟ همه باید در جهت تبدیل هند به یک کشور ورزشی کار کنند. ما پلتفرم‌ها و سطوح مختلف در بخش ورزش برای جلب حمایت بخش خصوصی داریم. همه آنها باید از نظر نوع حمایت و مشارکت مورد نیاز برای ورود ذینفعان شرکتی و تأثیرگذاری مورد سنجش قرار گیرند.» او گفت.

شرکت‌ها به ورزش به شکلی بزرگ‌تر از قبل، فراتر از CSR به‌عنوان روایت اصلی برند و همچنین سرمایه‌گذاری محرک کسب‌وکار نگاه می‌کنند. اما شکاف اینجاست، در حالی که هدف وجود دارد، بسیاری از نهادهای شرکتی نمی‌دانند با چه کسی صحبت کنند. آنها منابع را در اختیار دارند، اما مطمئن نیستند که به چه کسی نزدیک شوند و مشارکت آنها در کجا تأثیری همسو و معنادار خواهد داشت. ما باید حرفه ای شویم و همچنین NSF ها و سایر ارگان های ورزشی را برای مشارکت شرکت ها با دعوت از مناطق پشتیبانی باز کنیم. نه همیشه برای سرمایه گذاری، بلکه بر اساس تخصص در جنبه هایی مانند یکپارچه سازی فناوری و توسعه زیرساخت است. نها راستوگی، رئیس مشترک FICCI Sports، گفت.

تمام آخرین اخبار، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود، اخبار هند و اخبار سرگرمی را اینجا بخوانید. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام