Bane، Morant به گریزلیز کمک می کند تا در سری بازی ها با پیروزی در بازی 5 بر لیکرز زنده بمانند

دزموند بن 33 امتیاز و 10 ریباند به دست آورد، جا مورانت 31 امتیاز و 10 برد به دست آورد و ممفیس گریزلیز چهارشنبه شب با شکست 116 بر 99 لیکرز از حذف خود جلوگیری کرد تا سری دور اول کنفرانس غرب خود را به لس آنجلس بازگرداند.

جارن جکسون جونیور، بهترین بازیکن دفاعی سال NBA، 18 امتیاز و 10 ریباند برای گریزلیز به دست آورد، که در بازی پنجم که در ممفیس انجام شد، 5-0 را به 5-0 رساندند و برتری سری لیکرز را به 3-2 کاهش دادند. ممفیس با ثبت بهترین رکورد خانگی NBA با امتیاز 35-6 دومین شماره 2 متوالی را به دست آورد.

بازی 6 جمعه شب در لس آنجلس است.

لبرون جیمز 1 از 7 را از زمین شروع کرد اما با 15 امتیاز و 10 ریباند کار را به پایان رساند، پس از اینکه این بازیکن 38 ساله 45 دقیقه در پیروزی دوشنبه شب در وقت اضافه در لس آنجلس بازی کرد و مسن ترین بازیکن تاریخ NBA شد. در دویست و هفتادمین بازی پلی آف خود حداقل 20 امتیاز و 20 ریباند ثبت کرد.

آنتونی دیویس با 31 امتیاز و 19 ریباند پیشتاز لیکرز بود. آستین ریوز 17 امتیاز داشت و دی آنجلو راسل 11 امتیاز کسب کرد. دیویس پس از یک لی آپ در فاصله 6:01 باقی مانده که لیکرز را به 106-91 کشاند، برای چند ثانیه در زمین ماند. هنگامی که او بلند شد، دیویس در حالی که در زمین قدم می‌زد پشت او را گرفت.

لیکرز سعی در رالی کرد و در مرحله چهارم با نتیجه 20-7 رفت. آنها نتوانستند به 12 نزدیکتر شوند، آخرین مورد در شکست دیویس با 2:52 باقی مانده است. ممفیس با هشت مورد متوالی پاسخ داد تا هواداران در حدود 90 ثانیه مانده به شعار “Whoop That Trick” را سر دهند.

زمانی که تیلور جنکینز مربی تیم دیلون بروکس را شکست داد، ممفیس تنها با نتیجه 23-20 پیش بود تا اینکه در این سری به خاطر دفاع از جیمز، شوت های قدیمی و از دست رفته را خطاب کند. گریزلیز کنترل را به دست گرفت و در یک دوندگی 15-4 که ​​توسط بنز 3 انجام شد درست قبل از پایان کوارتر برای برتری 38-24 به پایان رسید.

گریزلی ها در دومین بازی با امتیاز 17 با مورانت پیش افتادند که 10 گل به ثمر رساند، از جمله خطایی که روی جیمز برای بازی سه امتیازی انجام داد. ممفیس در نیمه اول با نتیجه 61-52 پیش افتاد.

راسل هشت گل اول سوم را برای لیکرز به ثمر رساند تا به سرعت آن را به یک بازی فشرده تبدیل کند. جیمز که 9 بار در سومین بازی داشت، یک جفت پرتاب آزاد زد که لس آنجلس را با نتیجه 75-74 و 4:36 باقی مانده به پایان رساند.

ممفیس با یک دوی 26-2 کنترل را در دست گرفت که تا شروع بازی چهارم ادامه داشت. مورانت در سومین بازی 11 گل داشت و کوارتر را با سطل های پشت سر هم به پایان رساند. درایو نهایی او باعث شد گریزلیز با نتیجه 94-76 به مقام چهارم برسد.

بان این جهش را با یک بازی سه امتیازی برای برتری 101-74 مهار کرد.

نیکس کاوالیرز را در بازی 5 اعزام می کند

جالن برانسون 23 امتیاز، آر جی بارت 21 امتیاز به دست آورد و نیویورک نیکس میهمان در بازی 5 چهارشنبه شب با نتیجه 106 بر 95 کلیولند کاوالیرز را شکست داد تا برای اولین بار از سال 2013 به دور دوم پلی آف کنفرانس شرق صعود کند.

نیکز حتی پس از تشدید مصدومیت ژولیوس رندل از مچ پای چپ و از دست دادن نیمه دوم، به راحتی یک سری بازی را کنترل کرد که بیش از حد انتظار یک طرفه بود.

نیویورک برنده افتتاحیه Rocket Mortgage FieldHouse شد، دو بار در مدیسون اسکوئر گاردن پر سر و صدا بر کاوها غلبه کرد و سپس به کلیولند بازگشت تا کار را تمام کند. نفر پنجم نیکس در مرحله بعدی با برنده میامی-میلواکی دیدار خواهد کرد.

برانسون عنصر ثابتی در سرتاسر سریال برای نیکس بود، که تابستان گذشته با گارد تنومند به عنوان بازیکن آزاد قرارداد امضا کرد، قبل از اینکه تلاش آنها برای خرید دونوان میچل در معامله ای از یوتا از بین رفت و او در کلیولند فرود آمد.

برانسون به طور میانگین 24 امتیاز در این سری کسب کرد و نیویورک را در کسب هر چهار پیروزی رهبری کرد در حالی که برای دومین فصل متوالی از میچل پیشی گرفت. سال گذشته، برانسون با دالاس بود که بهترین های میچل را به دست آورد.

میچل 28 و داریوس گارلند 21 گل برای کاوس به ثمر رساندند که در طول فصل عادی 51 بازی را بردند اما بی تجربگی او در اولین سری بازی های پلی آف آنها در پنج سال گذشته نشان داد. کاوها آماده نبودند.

با این حال، به نظر می رسید یک مسئله بزرگ تر، سرسختی کلیولند باشد. Cavs در هر چهار باخت، از جمله 48-30 در کلینچر، تحت فشار قرار گرفتند و به بیرون رفتند.

میچل رابینسون، مرکز نیویورک، با ۱۸ ریباند – ۱۱ تهاجمی – در بازی ۵ به پایان رسید و بازیکن ۷ فوتی از دعوت کردن کاوها به دلیل نرمی بعد از بازی ۳ ابایی نداشت و گفت که به نظر می‌رسید متزلزل شده‌اند.

کلیولند امیدوار بود بتواند بخشی از جادوی خود در سال 2016 را بازپس بگیرد و بر شکست 3-1 مانند لبرون جیمز و کاووس در فینال NBA غلبه کند تا گلدن استیت را شوکه کند. اما برانسون، بارت و بقیه نیکس برنامه های دیگری داشتند.

آنها در نیمه دوم بدون رندل کاووس را بستند.

مهاجم آل استار در اواخر کوارتر دوم پس از تشدید رگ به رگ شدن مچ پا چپ را ترک کرد و دیگر برنگشت. اوبی تاپین به جای او شروع کرد و در کوارتر سوم 12 امتیاز به دست آورد تا نیکس 18 امتیاز برتری خود را باز کند.

نیویورک هرگز اجازه نداد کلیولند در چهارمین بازی از شش به نزدیکتر برود و این باعث خوشحالی صدها هوادار نیکز شد که پشت نیمکت خود جشن گرفتند.