دیویس و جیمز در حالی که لیکرز از حضور وریرز برای گرفتن بازی 1 جلوگیری می کند، دبل دبل می کنند

آنتونی دیویس 30 امتیاز، 23 ریباند، 5 پاس منجر به گل و 4 شوت بلاک به دست آورد، لبرون جیمز 22 امتیاز و 11 ریباند در دوئل با استفن کری در آخرین مسابقه پس از فصل خود به دست آورد و لس آنجلس لیکرز گلدن استیت وریرز را در آخرین بازی خود متوقف کرد. سه شنبه شب در یک بازی سرگرم کننده 1 در نیمه نهایی کنفرانس غرب با نتیجه 117-112 پیروز شوید.

جردن پول یک پرتاب 3 امتیازی را از دست داد و در 9.7 ثانیه مانده به پایان بازی به تساوی رسید، زیرا رالی وریرز در دقایق پایانی کوتاه بود. 3 کری با 1:38 دقیقه بازی را به تساوی کشاند، سپس دآنجلو راسل پاسخ راست داد قبل از اینکه دیویس لحظاتی بعد ضربه کری را مهار کرد. جیمز اولین پرتاب از دو پرتاب آزاد را در فاصله 1:05 از دست داد.

3 پول با 2:48 باقی مانده برتری لیکرز را به 112-109 کاهش داد و جیمز برای سفر با 1:53 مانده به پایان دعوت شد.

برای جیمز و کری، رهبر تاریخ گل‌زنان – که بیشترین 3 امتیازی‌ها را در تاریخ داشته‌اند – این فصل جدیدی در رقابت طولانی بین ستاره‌ها پس از رویارویی آنها در چهار فینال متوالی NBA از 2015-2018 در حالی که جیمز برای کلیولند بازی می‌کرد، است.

کری 27 امتیاز، Splash Brother Klay Thompson 25 امتیاز، و Kevon Looney در چهارمین بازی خود در این فصل پس از فصل با 20 یا بیشتر، 23 ریباند به دست آورد. او همچنین 10 امتیاز و 5 پاس گل داشت. تامپسون 3 را با 5:19 به پایان رساند که برتری لیکرز را به 112-104 کاهش داد.

مدافع عنوان قهرمانی Warriors سعی خواهد کرد تا این سری را در بازی 2 در پنجشنبه شب در زمین خانه خود در Chase Center انجام دهد، جایی که صدای طرفداران LA شنیده می شود که “بیا برویم لیکرز!” بعد از زنگ پایانی

3 کری با 9:38 باقیمانده گلدن استیت را در 99-95 به ارمغان آورد، اما لیکرز با دو گل متوالی، از جمله lay up جیمز با 8:38 باقی مانده پاسخ داد.

دیویس از نوک ابتدایی برتری داشت و 9 شوت از 10 شوت اول خود را به ثمر رساند، در حالی که راسل 19 امتیاز به دست آورد و 6 پاس گل مقابل تیم سابقش داد.

پرتاب 3 امتیازی جیمز در حالی که 5:23 به پایان رسید، لیکرز را با نتیجه 10 و 86-76 پیش انداخت. سپس پاس زیبای تامپسون از پشت پشت سر منجر به دانک گری پیتون دوم بر جیمز با 3:48 شد تا گلدن استیت آن را به 86-80 کاهش دهد و لیکرز را مجبور به تایم اوت کند.

لیکرز جمعه شب در 6 بازی ممفیس را به پایان رساند و چند روز ریکاوری اضافی برای آماده شدن داشت زیرا گلدن استیت توسط ساکرامنتو کینگز جوان به فاصله زیادی پیش رفت و در بازی 7 یکشنبه پیروز شد. واریرز اولین قهرمانی بود که با نتیجه 2-0 از عقب برگشت و در یک سری پلی آف پیروز شد.

کری با 50 امتیاز، رکورد NBA برای یک بازی هفتم، به رکورد پلی آف رفت. استیو کر، مربی واریرز، گفت که فکر می‌کند تیمش دو روز قبل از آن بازی کرده است.

اما لیکرز اصلاح‌شده همان‌طور که در سه مسابقه آخر فصل معمولی پیروز شد، به گلدن استیت رفت – و لس‌آنجلس تیمی به مراتب متفاوت از تیمی است که در 18 اکتبر اینجا با نتیجه 123-109 شکست خورد تا فصل را آغاز کند.

اولین مسابقه پلی آف فرنچایزها از سال 1991 ناامید کننده نبود. آنها از زمانی که “Run TMC” Warriors به ​​رهبری تیم هارداوی، میچ ریچموند و کریس مولین در نیمه نهایی کنفرانس غرب به مجیک جانسون و جیمز ورثی شکست خوردند، روی صحنه پس از فصل بازی نکرده بودند.

تامپسون مصمم بود که در بازی 1 بسیار خوب ظاهر شود، زیرا روز یکشنبه 4 به 19 خود را در بازی 7 در ساکرامنتو “منزجر کننده” خواند. او تمام عمرش را منتظر بازی با لیکرز در صحنه بزرگ نیز بوده است و در نیمه اول با چهار گل 3 گل 18 را به ثمر رساند.

او، کری و پول هر کدام پس از فصلی که هر سه به 200 3 و تامپسون 301 رسیدند، هر کدام 6 پرتاب 3 امتیازی زدند.

گلدن استیت نفر ششم و لیکرز شماره 7 است و اولین باری است که یک بازیکن شماره 6 بعد از تیم ششم هیوستون راکتس مقابل سیاتل سوپرسونیکز در سال 1987، در دور دوم زمین خانگی دارد.

کری مقابل جیمز در پلی آف با نتیجه 15-8 شکست خورد.

نیکس هیت بدون باتلر را شکست داد

جالن برانسون 30 امتیاز به دست آورد و مسیر مورد نیاز نیویورک نیکس را کلید زد تا تیم میامی هیت بدون جیمی باتلر بازی کند.

جولیوس رندل پس از رگ به رگ شدن مچ پای چپ که او را در بازی اول با 25 امتیاز، 12 ریباند و 8 پاس منجر به گل از میدان خارج کرد، بازگشت و RJ Barrett 24 امتیاز برای نیکس شماره 5 به دست آورد. جاش هارت با 14 امتیاز، 11 ریباند و 9 پاس منجر به گل به پایان رسید.

اما این برانسون بود که تقصیر را متوجه خود کرد و گفت که باید بعد از 0 بر 7 از محدوده 3 امتیازی در بازی اول بهتر باشد، که بزرگترین بازی را در بازی ای انجام داد که نیکس تا حد زیادی از مسیر عقب افتاد.

کالب مارتین به جای باتلر برای هیت که بعد از ظهر شنبه میزبان بازی 3 بود، 22 امتیاز به دست آورد. آنها امیدوارند که باتلر، گلزن برتر مرحله پلی آف را داشته باشند که پس از رگ به رگ شدن مچ پای راست خود در اواخر پیروزی 108-101 خود در بازی اول، کنار رفت.

تقریباً به او نیازی نداشتند.

میامی در اواسط کوارتر چهارم به لطف بازیکنانی که مارتین و گیب وینسنت درافت نداشتند، پیش از برانسون، که به عنوان مشکوک به دلیل درد مچ پای راست مشکوک ذکر شده بود، برتری داشت.

او یک پرتاب 3 امتیازی زد که با خطای ایزایا هارتنشتاین در بازی به بازی چهار امتیازی تبدیل شد و گارد امتیاز پس از آن گل زد تا آن را در 93 به ثمر برساند.

هیت در سه پرتاب آزاد وینسنت با نتیجه 96-93 پیش رفت، اما جاش هارت بازی را با 3 مساوی کرد تا برانسون گل 3 را بزند و دوباره گل را به ثمر رساند تا نتیجه 101-96 در 2:48 باقی مانده باشد.

برانسون 6 از 10 را پشت قوس پشت سر گذاشت.

رندل در ابتدا پس از شروع 77 بازی اول در پیروزی مقابل هیت در 29 مارس آسیب دید. او برای شروع بازی‌های پلی‌آف بازگشت، اما در بسیاری از بازی‌های سری مقابل کلیولند، قبل از آسیب رساندن مجدد به مچ پا در کلینچر بازی 5، تیزبین نبود.

او روز سه‌شنبه برای تیمی از نیکز که برای اولین بار از سال 2000 به فینال کنفرانس شرق می‌رفت، بسیار بهتر بود، زمانی که آنها پس از شکست دادن میامی در هفت بازی به آنجا رسیدند.

رندل در دو سبد از سه سبد اول نیکس پاس گل داد و هیت توجه بیشتری به او داشت و شوترها را در محوطه باز گذاشت. اما تیم شماره 8 هیت با زدن 6 پرتاب 3 امتیازی در کنار آنها باقی ماند و نیکس تنها پس از یک امتیاز 31-29 پیش افتاد.

مانند در بازکن، Heat به صورت دفاعی از آنجا بیرون آمد. آن‌ها در 8 و 1/2 دقیقه اول نیکس را تنها به دو سبد محدود کردند و برتری خود را به 46-38 رساندند و در وقت استراحت پس از پرتاب 3 امتیازی کوین لاو با 6.1 ثانیه باقی‌مانده با نتیجه 54-51 پیش بودند.

نیکس در نهایت با ضربه برانسون یک زن و شوهر 3 و سپس یک سبد دیگر به برتری بازگشت، اما سبد وینسنت، میامی را با برتری 77-76 به رده چهارم رساند.