زن ونکوور 102 ساله رکورد جهانی گینس را برای مسن ترین موکن ثبت کرد

یک زن 102 ساله ونکوور می گوید که پس از جمع آوری رکورد جهانی گینس برای قدیمی ترین دستگاه بیگودی در ماه جاری ، از انگلستان تماس تلفنی دریافت کرده است.

لولا هولمز به سی بی سی گفت: “این فوق العاده است.” در ساحل.

این صد ساله از زمانی که 25 ساله بود هنگام تحصیل در رشته پرستاری در سودبری ، شروع به حلقه زدن کرد. هولمز پس از داشتن دو فرزند و زندگی پرمشغله گفت که این ورزش را رها کرد.

او هنگامی که به ونکوور نقل مکان کرد تا در سن 80 سالگی با شوهرش بازنشسته شود ، دوباره آن را برداشت.

هولمز در مزرعه ای در لوزلند ساسک متولد شد. و قبل از بازنشستگی در ونکوور به عنوان پرستار در سودبری کار می کرد. (لولا هولمز)

هولمز گفت: “خوب است كه از نظر جسمي آماده باشم ، پايين بروم و آنچه را روي يخ انجام مي دهم انجام دهم.”

چند سال پس از بازگشت به ورزش مورد علاقه خود ، هولمز به مچ دست خود دچار سندرم تونل کارپ شد و تقریباً مجبور شد که 83 ساله شود که بازی را متوقف کند.

وی سرانجام کشف کرد که پیچش یا حلقه زنی با کمک چوب در مسابقات مجاز است و برای یادگیری نحوه استفاده از دستگاه دروس آموخت.

وی گفت: “در تمام این سالها از زمانی که عمل جراحی سندرم تونل کارپل را انجام داده ام ، به من گفته شد که دیگر نمی توانی حلقه بزنی.”

“و سپس این چوب بیرون آمد و من حدود شش سال است که آن را دارم و آن را دوست دارم.”

بیماری همه گیر این ورزش را متوقف کرده است ، اما هفته ای دو بار از صبح تا ظهر ، هولمز با تیمش در کلنگ زنی ونکوور کلاب دیدار می کرد. آنها چند ساعت حلقه می زدند و سپس از یک فنجان قهوه و برخی از خوراکی ها با هم لذت می بردند.

هولمز گفت: “من دوست دارم آنها را داشته باشم و با هم و از نظر اجتماعي گفتگوهاي بسيار خوبي داشته باشم ، خيلي خيلي دلم براي آن تنگ شده است.”

هولمز گفت وقتی بیش از 20 سال پیش با همسرش به ونکوور نقل مکان کرد ، برای اینکه فعال بماند و دوستانی جدید پیدا کند ، او دوباره مو را حلقه زد. (باشگاه ونکوور کرلینگ)

هنگامی که این باشگاه برای بزرگداشت صد سالگی وی سنگی را به افتخار وی اهدا کرد ، وی از آنها خواست که آن را در پشت یک کابینت شیشه ای نشان ندهند ، اما در عوض درخواست کرد که سنگ برای استفاده همه در دسترس باشد.

هولمز گفت: “همه می آیند … و آنها می گویند ،” اوه ما در این بازی پیروز شدیم زیرا با راک شما بازی کردیم. ”

“این کمک بزرگی است در دانستن اینکه من به شخصی کمک می کنم یک فعالیت ارزشمند انجام دهد.”

علاوه بر فر کردن ، هولمز گفت که او همچنین در مرکز جامعه محلی تای چی را انجام می دهد ، که به دلیل محدودیت های اخیر COVID-19 نیز بسته شده است.

او زندگی طولانی خود را ناشی از داشتن فعالیت روحی و جسمی و داشتن سلامتی می داند.

وی گفت: “به چیزی علاقه مند شو”.

“فعال باشید ، تسلیم نشوید … و یک سیب زمینی نیمکت نشوید.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>